Spalamy tkankę tłuszczową

27 maja 2022

Spalamy tkankę tłuszczową z Michał PrzybyłoTkanka tłuszczowa to ludzki magazyn energii. Pełni funkcję izolacyjną oraz amortyzacyjną i jest rozmieszczona pod skórą. Ponadto chroni narządy wewnętrzne przed ewentualnymi mechanicznymi urazami. Niestety nadmiar tkanki tłuszczowej jest także przyczyną nadwagi i otyłości. Osoby, które chcą się jej pozbyć, muszą często ćwiczyć bardzo intensywnie i prowadzić zdrowy tryb życia, gdyż z niektórych części ciała tkanka tłuszczowa usuwa się bardzo długo.

Jakie treningi mogą pomóc w spalaniu tkanki tłuszczowej?

Mężczyźni powinni mieć około 12-20% tłuszczu w swoim organizmie. U kobiet wygląda to trochę inaczej, gdyż naturalnym zjawiskiem u płci żeńskiej jest większa zawartość tłuszczu wynosząca od 20% do nawet 30%. Przekroczone normy ilości tkanki tłuszczowej w organizmie stanowią nadwagę lub otyłość i należy z tym walczyć, by utrzymać swoje zdrowie w dobrej kondycji. Sposobem na walkę z kilogramami jest trening, który pozwala na spalanie tkanki tłuszczowej.

Trening, który nastawiony jest na spalanie tkanki tłuszczowej musi być zgodny z zasadami, których nie należy łamać. To decyduje o powodzeniu i skuteczności odchudzania. By spalać tłuszcz, należy bowiem trenować regularnie minimum 30 minut dziennie i wykonywać określone rodzaje ćwiczeń oraz utrzymywać swoje tętno w przedziale „fat burning”. Osoby rozpoczynające walkę z nadwagą muszą cechować się dużą motywacją, by wytrwać nawet, gdy pojawią się gorsze dni.

Najskuteczniejszą bronią w walce z tkanką tłuszczową są sporty kardio, które powodują zwiększone zapotrzebowanie na energię, którą ludzki organizm pobiera właśnie z tkanki tłuszczowej. Dzięki temu jest ona redukowana. Najbardziej polecane formy ćwiczeń to: pływanie, bieganie oraz jazda na rowerze. Oprócz aerobów warto także ćwiczyć siłowo, gdyż trening tego typu odbudowuje mięśnie przy pomocy energii pochodzącej z tkanki tłuszczowej. Ponadto ważnym aspektem jest utrzymywanie tętna w strefie „fat burning”. Jest to przedział między 60 a 70% tętna maksymalnego. Badania pokazują, że takie tętno sprzyja największemu spalaniu tkanki tłuszczowej. Nie bez znaczenia jest także regularność treningów. Jest ona podstawą skuteczności, gdyż przyspiesza metabolizm i prowadzi do redukcji nadmiernych kilogramów.

Zdrowy styl życia – pomoc w walce z tkanką tłuszczową

Zdrowy styl życia zapewnia optymalne warunki do treningów i walki z kilogramami. Jeśli celem jest pozbycie się tłuszczu i odchudzanie należy oprócz odpowiedniej diety i regularnych ćwiczeń zadbać o wystarczającą długość snu, zminimalizowanie stresu, zrezygnowanie z używek, jak alkohol i papierosy oraz regularne badania profilaktyczne.

Dzięki połączeniu tych wszystkich działań z pewnością osoby odchudzające się uzyskają oczekiwane efekty.